Vesmír je naše vášeň, která se stala naší profesí.

Naší misí je šířit tuto lásku dále pomocí vysoce kvalitních optických přístrojů BINORUM, které jsou cenově dostupné pro začátečníky a mírně pokročilé astronomy. Navíc se s vámi rádi podělíme o naše zkušenosti tak, abyste i vy mohli této vášni bez obav propadnout.

Nabízíme vám kompletní sady hvězdářských dalekohledů, přístroje a příslušenství, které jsme sami navrhli a vypilovali k dokonalosti během nesčetných hodin, kdy jsme s úžasem hleděli na noční oblohu.

Jsme BINORUM – s námi se s lehkostí dostanete až ke hvězdám.


Vesmír je láska na celý život, nákup dalekohledu a příslušenství je tedy vážné rozhodnutí a je potřeba promyslet oprávněnost každé investice. S námi se nemusíte bát, že byste se spletli.

Hvězdářské dalekohledy a další přístroje BINORUM jsou velmi kvalitní, na tom jsme si dali při jejich vývoji a výrobě záležet. A to nejen co se týče optiky, ale také robustnosti a odolnosti vůči náročným venkovním podmínkám. I přes svou odolnost jsou však naše výrobky elegantní a ergonomické.

Výrobky BINORUM jsou zároveň dostupné pro začínající a mírně pokročilé astronomy, protože naše zkompletované sady jsme spočítali přesně na míru pro vámi zvolený typ dalekohledu a použití tak, aby nebylo nutné přikupovat žádné drahé prémiové příslušenství. S námi je cesta ke hvězdám lehká. Prostě dalekohled vybalíte z obalu, a můžete vyrazit ven.

Nejste si jistí, co si máte vybrat? Nevadí, poradíme vám. Máme pro vás připravené užitečné články v Poradně, kde se dozvíte vše potřebné.


Jsme lokální značka pro český a slovenský trh – nevyrábíme „mercedesy“ mezi dalekohledy, ale užitečné a vyvážené přístroje, které vám budou dlouho a spolehlivě sloužit.

Jsme profesionálové. Víme tedy, jaký rozdíl udělá při pozorování okulár s nepatrně odlišnou ohniskovou vzdáleností nebo průměrem větším či menším o 1 mm. Sami jsme spočítali všechny parametry dalekohledů i optiky BINORUM a nastavili jsme přísné podmínky během výrobních kontrol kvality. Víme, které příslušenství je praktické, a co je jen marketingový tah, který u jiných značek líbivě vyvolává dojem, že sada s dalekohledem je výhodná.

Za kompletace BINORUM ručíme, protože jsou variabilní. Rádi byste pozorovali slunce? Přidáme vám za výhodnou cenu sluneční clonu. Jste aktivní na sociálních sítích a rádi fotíte? U nás pořídíte kvalitní nástavec na mobilní telefon za rozumnou cenu. Podívejte se, co vše nabízíme, v sekci Produkty a v e-shopu.

Pokud nenajdete to, co hledáte, napište nám, zastavte se u nás v prodejně, nebo nám zavolejte, určitě to spolu zvládneme zařídit k vaší spokojenosti. Podrobnosti najdete v Kontaktech.

Poradíme vám opravdu v každé situaci. Ať jste začínající astronom-amatér, který si kupuje svou první sadu, nebo již pokročilejší pozorovatel, který si chce dokoupit příslušenství k modelu, který mu již nějaký čas dobře slouží, a pokročit v umění pozorování vesmíru dále. Přečtěte si naše články v sekci Poradna.

Jsme BINORUM – s námi se s lehkostí dostanete až ke hvězdám.